Kļūdas, ko mēdzam pieļaut kosmētikas lietošanā
Kļūdas, pārsvarā neazpināti, var pieļaut gan kopjošās, gan dekoratīvās kosmētikas virzienos, un abējādi tās lielākoties nozīmē neizmantot visu produkta potenciālu. Sākšu ar dažiem punktiem, kas attiecas uz ādas kopšanu.
Sejas ādas neattīrīšana pirms gulētiešanas. Naktī, miegā, sejas āda atjaunojas - tādēļ tai ir ļoti nepieciešams elpot. Vakarā, attīrot seju (arī, ja uz tās nav klāta dekoratīvā kosmētika), mēs to atbrīvojam no visa liekā, visa, kas dienas laikā uz tās sakrājies. Liekoties gulēt ar nenotīrītu seju, mēs tai ļoti nodarām pāri - poras paliek netīrumu aizsprostotas un tādēļ no rīta, visdrīzāk, pamodīsimies ar pelēku, nelaimīgu sejas ādu, un naktī tiks radīta labvēlīga augsne dažādām ādas problēmām, piemēram, pūtītēm. Neattīrot ādu, tai arī ir daudz grūtāk atjaunoties, līdz ar to iespējama priekšalaicīga novecošanās.
Acu krēma kļūdaina lietošana. Kā visefektīvāk uzklāt sejas kopšanas produktus, aprakstīju šeit, tomēr nekad nenogurstu to atgādināt, it īpaši, ja runa ir par zonu ap acīm. Ņemot vērā, ka sejas āda zonā ap acīm ir īpaši plāna un jutīga, tai nepieciešamas īpašas rūpes, galvenokārt tādēļ, lai to neizstaipītu, tādējādi veicinot priekšlaicīgu grumbiņu rašanos. Pirmkārt, acu krēmu vienā reizē nevajadzētu dozēt vairāk kā atbilstoši sērkociņa galviņas lielumam - ar to pilnībā pietiek abu acu zonām. Tālāk krēmu iesaku vienmērīgi sadalīt uz abiem zeltnešiem (jo tie radīs mazāku spiedienu, kā, piemēram, vidējie pirksti) un klāt apkārt acu zonai. Klājot zem acīm, vajadzētu ievērot nelielu distanci līdz skropstu līnijai, bet uz augšējā plakstiņa krēmu neklāt vispār - tur ieteicams aizsniegt vien pirksta paltuma zonu zem uzacīm. Acu krēmam ir tendence staigāt, līdz ar to, uzklāts pārāk tuvu skropstu līnijai tas var radīt piesārtušas, iekaisušas, asarojošas acis, turklāt augšējā kustīgā plakstiņa daļā krēms var vispār neiesūkties, līdz ar to radot iespēju acīm kļūt piepampušām.
Saules aizsargkrēma nelietošana. Īsumā - saules UV stari ir pats lielākais kaitēklis cilvēka ādai. Pirms iešanas saulē, āda notiekti būtu jāapģērbj ar tam piemērotu krēmu (uz iepakojuma tiek apzīmēts ar SPF) un tas būtu jāpieņem kā obligāts noteikums. UV stariem nonākot uz ādas, tā tiek bojāta, tā vistiešākajā veidā rada priekšlaicīgu ādas novecošanos ne tikai grumbiņu, bet ar laiku arī pigmentu viedā. Āda neaizmirst nevienu saules apdegumu, kas uz tās nonācis un līdz ar to tiek neatgriezeniski bojāta. Lūdzu, lietosim saules aizsargkrēmus, izrādot rūpes savai ādai un palīdzot tai pēc iespējas ilgāk saglabāties jaunai un skaistai!
Dekoratīvās kosmētikas lietošanā mums katrai ir savi paņēmieni un triki, kā savu sejas ādu padarīt skaistāku. Un, ņemot vērā, cik ļoti plašs ir pieejamais līdzekļu apjoms, iespējams pieļaut arī neskaitāmi daudz kļūdu to lietošanā. Es pieminēšu pāris pašas izpaltītākās.
Tonālā krēma nepareiza uzklāšana. Plašāk par tonālo krēmu izvēli un lietošanu esmu aprakstījusi šeit, bet īsumā pieminēšu dažas svarīgākās lietas. Pirkārt, tonālajam krēmam ir jāatbilst ādas tonim - tas ne tikai neradīs maskas efektu, bet arī neliks to klāt uz kakla, ausīm un citām redzamām zonām. Otrkārt - tonālo krēmu klāj, sākot no sejas vidus (vaigu galiem, pieres) un rūpīgi izlīdzina uz malām, tādējādi neradot krāsu līnijas un pleķainību uz matu un žokļa, zoda līijas. Treškārt, ar krēmu ir jāstrādā samērā veikli, nav ieteicams salikt uz sejas krēma punktiņus un tad tos sapludināt, jo, ļoti iespējams, ka vienā vietā uzliktais puntiņš jau paspēs iesūkties ādā, kamēr darbojaties ap citu sejas daļu.
Skropstu tušas nepareiza lietošana. Katras kosmētikas lietotājas interesēs ir pēc iespējas ilgāk saglabāt savu produktu lietošanas ilgumu, vai ne? Skropstu tušai (kā arī jebkuram citam produktam) šo termiņu ir pavisam vienkārši neapzināti samazināt. Šķidro kosmētikas produktu lielākais ienaidnieks ir gaiss, tādēļ ikvienu tūbiņu, paciņu, iepakojumu ieteicams turēt atvērtā veidā pēc iespējas īsāku periodu - atver - uzklāj - aizver. Uz skropstu tušu īpaši šis noteikums attiecas kļūdaina paraduma pēc - birstītes straujas bakstīšanas iekšā un ārā no tūbiņas. Kļūdaini tiek pieņemts, ka tādējādi uz birstītes nonāk vairāk skroptu tušas, kas neatbilst patiesībai, plus tušas tūbiņā tiek sabakstīts liels daudzums gaisa, kas rezultātā pārvēršas par pilnīgi nevajadzīgu un kaitējošu darbību.
Kosmētisko otiņu un sūklīšu nemazgāšana. Šis ir ļoti svarīgs faktors ne tikai higiēnas uzturēšanai, bet arī pašai produktu lietošanai. Nemazgāti sūklīši (Beauty blenderi) un otiņas uzkrāj sevī baktērijas, kā arī pasliktina produktu uzklāšanu - tie var klāties nevienmērīgi, nepietiekami un netīri. Darbarīku mazgāšanas līdzekļus par draudzīgām cenām piedāvā lielākā daļa kosmētikas zīmolu, tomēr, ja nav vēlēšanas pēc speciāla līdzekļa, var izlīdzēties arī ar mājās pieejamajām ziepēm.
Kādi ir tavi priekšstati par lielākajām kļūdām kosmētikas produktu lietošanā? Vai ir kāds produkts, kura lietošana tev nav patīkama, iespējams tādēļ, ka nezini, kā to visefektīvāk izmantot?