17 skaistuma padomi, kas noderēs ikvienai sievietei
Vēlos padalīties ar vienkāršiem, tomēr nozīmīgiem padomiem ikdienas skaistumkopšanā, kas var palīdzēt gan izskatīties, gan justies lieliski. Izbaudīsim pilnvērtīgi to, ko mums spēj sniegt skaistumkopšanas pasaule!
- Pirms dekoratīvās kosmētikas uz
sejas uzklāj mitrinošu krēmu – tas palīdzēs kosmētikai labāk
saplūst ar ādu un radīs mirdzošāku izskatu.
- Ja tev ir sausa āda, izvairies lietot attīrīšanas produktus, kurus nepieciešams noskalot ar ūdeni – tas ādu sasusina vēl vairāk.
- Dabīgam izskatam ikdienā tonālā krēma vietā lieto BB krēmu, to papildini ar konslīleri un minerālu birstošo pūderi.
- Izmanto viegli uzklātu vaigu sārtumu vai bronzeri, lai piešķirtu sejai raksturu un dzīvīgumu.
- Klājot acu ēnas, neaizmirsti par gaišākā toņa uzklāšanu iekšējā acs kaktiņā un tieši zem uzacu loka – tas vizuāli atvērs acis.
- Mazgā savas meikapa otas un sūklīšus vismaz reizi nedēļā, lai izvairītos no baktērijām un sliktas produktu uzklāšanās.
- Nekad nav par vēlu sākt izmantot saules aizsargkrēmus, it īpaši gada saulainajā periodā - izmanto tos ik dienas, lai attālinātu ādas novecošanos un izvairītos no citām ādas problēmām.
- Arī lūpas var tikt saules apdedzinātas – lai tā nenotiktu, izmanto lūpu balzamu ar SPF.
- Lieto ķermeņa skrubi pirms paštonējošo līdzekļu uzklāšanas – tas palīdzēs izvairīties no nevienmērīgas krēma iesūkšanās ādā un pleķainības.
- Šampūnu izmanto lielākoties matu saknēm, bet balzamu – matu galiem.
- Matu taukainību rada temperatūras maiņas – tātad gan auksts/karsts ūdens, gan fēna u.c. karsto veidošanas līdzekļu izmantošana.
- Izvairies matus mazgāt katru dienu, jo arī tas veicinās to taukošanos – mati “pierod” pie attiecīga biežuma mazgāšanas.
- Izmanto sauso šampūnu reizēs, kad steidzies un nepagūsti izmazgāt matus, tas strādā lieliski!
- Uzacu un citu matiņu izraustīšanu veic pēc dušas vai vannas – ādas poras būs atvērušās un process notiks daduz vieglāk un nesāpīgāk.
- Pēc skuvekļa izmantošanas ādu viegli nosusini, bet neberz – tas radīs nevajadzīgu kairinājumu un apsārtumu.
- Izaudzis nags sevī neuzņem barības vielas, jo ir “miris”, vienīgā “dzīvā” daļa ir puslociņš pie naga pamatnes – to ieteicams barot ar krēmiem un eļļām, lai nags izaugtu stiprs.
- Pirms nagu lakas uzklāšanas vienmēr izmanto bāzes nagu laku, lai izvairītos no nagu dzeltēšanas.
Vai kāds no šiem padomiem tev bija jaunums? Kādi ir tavi īpašie skaistumkopšanas triki?
Kļūdas, ko mēdzam pieļaut kosmētikas lietošanā
Kļūdas, pārsvarā neazpināti, var pieļaut gan kopjošās, gan dekoratīvās kosmētikas virzienos, un abējādi tās lielākoties nozīmē neizmantot visu produkta potenciālu. Sākšu ar dažiem punktiem, kas attiecas uz ādas kopšanu.
Sejas ādas neattīrīšana pirms gulētiešanas. Naktī, miegā, sejas āda atjaunojas - tādēļ tai ir ļoti nepieciešams elpot. Vakarā, attīrot seju (arī, ja uz tās nav klāta dekoratīvā kosmētika), mēs to atbrīvojam no visa liekā, visa, kas dienas laikā uz tās sakrājies. Liekoties gulēt ar nenotīrītu seju, mēs tai ļoti nodarām pāri - poras paliek netīrumu aizsprostotas un tādēļ no rīta, visdrīzāk, pamodīsimies ar pelēku, nelaimīgu sejas ādu, un naktī tiks radīta labvēlīga augsne dažādām ādas problēmām, piemēram, pūtītēm. Neattīrot ādu, tai arī ir daudz grūtāk atjaunoties, līdz ar to iespējama priekšalaicīga novecošanās.
Acu krēma kļūdaina lietošana. Kā visefektīvāk uzklāt sejas kopšanas produktus, aprakstīju šeit, tomēr nekad nenogurstu to atgādināt, it īpaši, ja runa ir par zonu ap acīm. Ņemot vērā, ka sejas āda zonā ap acīm ir īpaši plāna un jutīga, tai nepieciešamas īpašas rūpes, galvenokārt tādēļ, lai to neizstaipītu, tādējādi veicinot priekšlaicīgu grumbiņu rašanos. Pirmkārt, acu krēmu vienā reizē nevajadzētu dozēt vairāk kā atbilstoši sērkociņa galviņas lielumam - ar to pilnībā pietiek abu acu zonām. Tālāk krēmu iesaku vienmērīgi sadalīt uz abiem zeltnešiem (jo tie radīs mazāku spiedienu, kā, piemēram, vidējie pirksti) un klāt apkārt acu zonai. Klājot zem acīm, vajadzētu ievērot nelielu distanci līdz skropstu līnijai, bet uz augšējā plakstiņa krēmu neklāt vispār - tur ieteicams aizsniegt vien pirksta paltuma zonu zem uzacīm. Acu krēmam ir tendence staigāt, līdz ar to, uzklāts pārāk tuvu skropstu līnijai tas var radīt piesārtušas, iekaisušas, asarojošas acis, turklāt augšējā kustīgā plakstiņa daļā krēms var vispār neiesūkties, līdz ar to radot iespēju acīm kļūt piepampušām.
Saules aizsargkrēma nelietošana. Īsumā - saules UV stari ir pats lielākais kaitēklis cilvēka ādai. Pirms iešanas saulē, āda notiekti būtu jāapģērbj ar tam piemērotu krēmu (uz iepakojuma tiek apzīmēts ar SPF) un tas būtu jāpieņem kā obligāts noteikums. UV stariem nonākot uz ādas, tā tiek bojāta, tā vistiešākajā veidā rada priekšlaicīgu ādas novecošanos ne tikai grumbiņu, bet ar laiku arī pigmentu viedā. Āda neaizmirst nevienu saules apdegumu, kas uz tās nonācis un līdz ar to tiek neatgriezeniski bojāta. Lūdzu, lietosim saules aizsargkrēmus, izrādot rūpes savai ādai un palīdzot tai pēc iespējas ilgāk saglabāties jaunai un skaistai!
Dekoratīvās kosmētikas lietošanā mums katrai ir savi paņēmieni un triki, kā savu sejas ādu padarīt skaistāku. Un, ņemot vērā, cik ļoti plašs ir pieejamais līdzekļu apjoms, iespējams pieļaut arī neskaitāmi daudz kļūdu to lietošanā. Es pieminēšu pāris pašas izpaltītākās.
Tonālā krēma nepareiza uzklāšana. Plašāk par tonālo krēmu izvēli un lietošanu esmu aprakstījusi šeit, bet īsumā pieminēšu dažas svarīgākās lietas. Pirkārt, tonālajam krēmam ir jāatbilst ādas tonim - tas ne tikai neradīs maskas efektu, bet arī neliks to klāt uz kakla, ausīm un citām redzamām zonām. Otrkārt - tonālo krēmu klāj, sākot no sejas vidus (vaigu galiem, pieres) un rūpīgi izlīdzina uz malām, tādējādi neradot krāsu līnijas un pleķainību uz matu un žokļa, zoda līijas. Treškārt, ar krēmu ir jāstrādā samērā veikli, nav ieteicams salikt uz sejas krēma punktiņus un tad tos sapludināt, jo, ļoti iespējams, ka vienā vietā uzliktais puntiņš jau paspēs iesūkties ādā, kamēr darbojaties ap citu sejas daļu.
Skropstu tušas nepareiza lietošana. Katras kosmētikas lietotājas interesēs ir pēc iespējas ilgāk saglabāt savu produktu lietošanas ilgumu, vai ne? Skropstu tušai (kā arī jebkuram citam produktam) šo termiņu ir pavisam vienkārši neapzināti samazināt. Šķidro kosmētikas produktu lielākais ienaidnieks ir gaiss, tādēļ ikvienu tūbiņu, paciņu, iepakojumu ieteicams turēt atvērtā veidā pēc iespējas īsāku periodu - atver - uzklāj - aizver. Uz skropstu tušu īpaši šis noteikums attiecas kļūdaina paraduma pēc - birstītes straujas bakstīšanas iekšā un ārā no tūbiņas. Kļūdaini tiek pieņemts, ka tādējādi uz birstītes nonāk vairāk skroptu tušas, kas neatbilst patiesībai, plus tušas tūbiņā tiek sabakstīts liels daudzums gaisa, kas rezultātā pārvēršas par pilnīgi nevajadzīgu un kaitējošu darbību.
Kosmētisko otiņu un sūklīšu nemazgāšana. Šis ir ļoti svarīgs faktors ne tikai higiēnas uzturēšanai, bet arī pašai produktu lietošanai. Nemazgāti sūklīši (Beauty blenderi) un otiņas uzkrāj sevī baktērijas, kā arī pasliktina produktu uzklāšanu - tie var klāties nevienmērīgi, nepietiekami un netīri. Darbarīku mazgāšanas līdzekļus par draudzīgām cenām piedāvā lielākā daļa kosmētikas zīmolu, tomēr, ja nav vēlēšanas pēc speciāla līdzekļa, var izlīdzēties arī ar mājās pieejamajām ziepēm.
Kādi ir tavi priekšstati par lielākajām kļūdām kosmētikas produktu lietošanā? Vai ir kāds produkts, kura lietošana tev nav patīkama, iespējams tādēļ, ka nezini, kā to visefektīvāk izmantot?
Dermosil produktu apskats
Roku krēms Upene - fantastisks aromāts. Krēms ir viegls, ātri iesūcas ādā, mīkstina to un atstāj uz rokām pavisam vieglu aizsargārtiņu, Aromāts gluži kā ieved ogu pilnā dārza vai meža pasaulē.
Šampūns ar Argāneļļu - pagaidām šis produkts man ir neitrāls, jo lietots vien dažas reizes, ceru, ka ilgstošāka lietošana dos pamanāmākus rezultātus. Aromāts ir pavisam viegls un šampūna dizains izdaiļo manu vannasistabu, vienīgi - man gribētos, lai produkts vairāk puto.
- iesūcas ādā gandrīz momentā, kas nav īsti manā gaumē, jo man patīk nelielais masāžas process; kā arī ilgāk klājot rodas sajūta, ka krēms ir vienmērīgāk izsmērēts;
- tam ir sulīgi brūns tonis, kas tāds arī uzklājot parādās uz ādas. Klājot uz sejas ādas, tas bija vairāk pamanāmi un uzreiz radīja vieglu iedeguma izskatu.
- krēmam ir klasiska paštonējošā krēma aromāts - man tas šķita samērā neitrāls un iesūcies ādā gandrīz pazūda;
- drošivien, ka ņemot vērā krēma brūno toni, tas tomēr atstāja nospiedumus uz mana baltā apģērba vīlēm, lai arī krēmam pēc uzklāšanas ļāvu pietiekami nožūt. Šeit droši vien noderētu izmantot produkta aprakstā doto padomu - uzklāt krēmu vakarā.
Acu kontūrzīmulis Brown - mīkts, bagātīgi pigmentēts, ļoti noturīgs acu zīmulis - izcili pilda visas savas funkcijas. Ikdienā vienmēr izmantoju tikai brūnā toņa acu zīmuli, jo tas rada maigāku un dabiskāku rezultātu.
Paraudziņi
Eļļa sejas tīrīšanai Brūklene - brīnišķīgs produkts - pilnībā noņem kosmētiku - gan sejas, gan acu, gan lūpu. Lielākoties nemazgāju savu seju ar ūdeni, jo tas ādu padara ļoti sausu, līdz ar to neizmantoju produktus, kuri ir jānomazgā, bet ar šo tā nebija. Eļļa, iemasēta ādā, izšķīdina visu kosmētiku un pēc nomazgāšanas ādu ir padarījusi mīkstāku un maigāku.
Tonālais krēms sejai - produkts, ko noteikti pasūtīšu pilnā izmērā. Tas viegli klājas, ir augstas sedzamības, atstāj matētu efektu ir patiešām noturīgs.
Šķidrais kosīlers - klājas viegli, satur daudz pigmenta un labi maskē ādas nepilnības.
Secinājums - pasūtīšu vēl. Biju patīkami pārsteigta par ātro piegādi (precīzi 3 darba dienas), bagātīgo paraudziņu apjomu un kopējo produktu kvalitāti. Ļoti patīk, ka gan dekoratīvie, gan kopjošie produkti ir piemēroti ziemeļnieku ādas toņiem un tipiem.
Kā mainās acu grims, izmantojot acu ēnu bāzi
Acu ēnu bāzi izmanto, lai tā kalpotu vairākiem mērķiem:
- acu ēnas viegli klājas un top viegli izpludināmas;
- acu ēnu tonis klājas košs un savu toni saglabā;
- tās noturas savā vietā - neizsmērējas, nesaklājas plakstiņa ielocēs un krunciņās.
Attēlā redzams, kā izskatās acu ēnas uzklātas uz 3 dažādos veidos sagatavotas ādas:
1. Uz pilnīgi nesagatavotas ādas - tonis klājas grūti, praktiski nepieķeras pie ādas, ir blāvs.
2. Izmantojot acu ēnu bāzi - tonis momentā pieķeras pie ādas, ir košs un noturīgs, klājas nevainojami.
3. Ādu sagatavojot ar tonālo krēmu un pūderi - tonis klājas diezgan labi, ir vidēji košs.
Nākamais attēls parāda, kā izskatās uz dažādiem pamatiem klātas acu ēnas dienas beigās. Vienai acij izmantoju konsīleri, ko klāju arī zemacu zonā un beigās visu nopūderēju ar birstošo pūderi. Otrai izmantoju acu ēnu bāzi, kuru uzklāj nelielā daudzumā, izpludina un brīdi ļauj tai nožūt.
Atšķirība ir acīm redzama - uz bāzes klātās acu ēnas ir saglabājušas savu vietu un spilgtumu, kamēr otras - kļuvušas bālas un neizteiksmīgas. Jāpiemin, ka plakstiņa ielocē nebija sagājušas ne vienas, ne otras.
Secinājums, manuprāt ir viens - acu enu bāzi izmantot noteikti ir vērts, jo tā sniedz pamatīgu atbalstu acu grima uzklāšanai un noturībai.
Kā tu sagatavo savas acis grima uzklāšanai?
Daži triki, kā vizuāli palielināt acis ar grima palīdzību
Pirmkārt, ir svarīga acu zonas sagatavošana. Tam nepieciešams tonālais krēms vai konsīleris, kuru klāj visapkārt acīm un pēc tam nopūderē ar gaišu vai caurspīdīgu pūderi. Šī kombinācija ļaus acu ēnām labāk klāties, iztušēties, kā arī neļaus tam saiet rieviņās. Šim mērķim var izmantot arī acu ēnu bāzi, bet zem acīm noteikti nepieciešams gaišs konsīleris, kas palīdzēs acīm izcelties un noslēps tumšos lokus.
Kārtību, kādā veikt darbības, var tikt pielāgotas katra ērtībām, es aprakstīšu, kā tās veicu pati.
1. Izmantoju 2 - 3 acu ēnu toņus. Pirmo, gaišāko toni, kurš izgaismo un izceļ, klāju zem uzacīm, koncentrējoties uz uzacs augstāko punktu un apkārt acs iekšējam stūrītim. Tādējādi skatiens vizuāli atvērsies un tiks izgaismots.5. Nobeigumam izmantoju skroptu tušu - klāju to divās kārtās un sākot no pašām saknēm. Prasmīgi uzklāta skropstu tuša tās atlieks, pagarinās un piešķirs skatienam izteiksmību un dziļumu. Es iesaku skropstu tušas birstīti pietuvināt skropstu saknēm tik tuvu, cik iespējams, tad viegli to tajās iegremdēt un lēnām, kustinot roku horizontāli turp un atpakaļ, celt birstīti uz augšu.
Un viss - viegls, izteiksmīgs dienas acu grims ir gatavs! Šādi to var klāt arī vakarā, izmantojot intensīvākus vai spilgtākus toņus un, pēc vēlēšanās, iezīmējot arī skropstu līniju ar laineri vai acu zīmuli.
- lietot tumšu acu zīmuli tieši uz acs gļotādas,
- izmantot tumšas/košas acu ēnas tikai uzaugšējā plakstiņa kustīgās daļas,
- skropstu tušu klāt tikai uz skropstu galiem,
- ignorēt uzacis,
- atstāt neizgaismotu zonu zem acīm.
Protams, ka ir vēl vairāki dažādi knifiņi, kā ikvienā grimā, tomēr iesaku sākt ar šo izmēģināšanu, lai redzētu, ka tas strādā. Lai jums visām vienmēr skaistas un mirdzošas acis!
Sejas ādas kopšana pa masāžas līnijām
Masāžas līniju ievērošana ikdienas sejas kopšanā pamatā dod lielu ieguldījumu ādas jaunības saglabāšanā, jo līnijas norāda virzienus, pa kuriem āda stiepjas vismazāk, līdz ar to neveidojas liekas krunciņas. Ik dienu šādi iepriecinot ādu, tā tiks nostiprināta, kļūs elastīgāka, tvirtāka, tai tiks uzlabota asinsrite, kas, savukārt, uzlabo sejas ādas krāsu.
Ievērot masāžas līnijas var nebūt kā papildus darbs ikdienas sejas kopšanā, bet iekļauties tajā - visas procedūras vienkārši jāveic pa šīm līnijām - sejas attīrīšana un īpaši - krēmu uzklāšana. Protams, ja ir vēlēšanās sasniegt labākus rezultātus, katru vakaru sejas masāžai var veltīt aptuveni 10 minūtes, izmantojot sejas eļļu vai jau ierasto sejas krēmu.
Pirkstu kustībām, veicot masāžu, jābūt vieglām un maigām, seju ādu nevajadzētu vilkt un staipīt.
Acu krēmu iesaku klāt pirmo, lai tam klāt nepieķertos sejas krēms, kas acu ādai var būt par smagu. Krēmu, aptuveni sērkociņa galviņas lielumā, uzspiež uz viena zeltneša un nedaudz sasilda pret otru, tādējādi krēmu sadalot uz pusēm. Zeltnesi acu krēma uzklāšanai iesaku izmantot, jo parasti tas nav tiks spēcīgs, kā, piemēram, rādītājpirksts, līdz ar to tas būs maigāks pret plāno ādu, kas ir šajā zonā.
Krēmu klāj reizē ar abām rokām, sākot no ārējā acs kaktiņa un virzoties visapkārt acs zonai. Svarīgi ir ievērot distanci līdz acij, aptveni 1 centimetru - tas jādara tādēļ, lai izvairītos no aizpampušām acīm, kas var rasties, ja krēms tiek pārāk tuvu skropstu līnijai un pašām acīm. Krēmu neklāj arī uz augšējā plakstiņa kustīgās daļas šī paša iemesla dēļ, jo tur nav dziedzeru, kas šo krēmu varētu sevī uzsūkt. Pirkstus maigi virza apkārt acs zonai, kamēr krēms ir iesūcies ādā.
Sejas krēmu, īpaši ziemas laikā, arī pirms klāšanas uz sejas vajadzētu paņemt uz pirkstem un nedaudz sasildīt, viegli paberzējot vienas rokas pirkstus pret otras. Tad, sākot ar sejas vidusdaļu un pieri, viegli klāt to uz sejas ārmalām, ievērojot masāžas līnijas.
Arī par kakla ādu nevajadzētu aizmirst, jo tā noveco tāpat kā sejas āda. Nereti uz tās ātrāk parādās novecošanās pazīmes, jo tā tiek mazāk kopta. Kakla ādas masāžas līnijas tā vidusdaļā virzās uz augšu, bet sānos - no ausīm uz leju.
Zinu, kas sākumā šo līniju ievērošana var nešķist vienkārša, tomēr pie tām ļoti ātri pierod un drīz jau tas notiek dabīgi un automātiski. Es pati masāžas līnijas sāku ievērot, kad sāku studēt skaistumkopšanu, kas bija pirms 11 gadiem un mana seja par to ir nemainīgi pateicīga - nevienas pašas grumbiņas vēl šobrīd, āda ir gluda vingra, un zinu, ka tā būs vēl ilgi.
Sejas ādas ikdienas kopšana
Kopumā sejas ādas kopšana sastāv no divām svarīgām daļām - attīrīšanas un mitrināšanas. Uzreiz gribu pieminēt, ka iekšējā mitrināšana ir tikpat svarīga, cik ārējā - tāpat kā organismam, arī ādai ir nepieciešams izdzert vismaz pāris litru ūdens dienā, kas palīdz tai palikt maigai un gludai.
Ikdienas ādas kopšana neprasa daudz pūļu. Kopumā ir nepieciešami minimums 3 - 5 produkti, lai sejas āda justos lutināta un pabarota.
Mēs zinām, cik patīkama sajūta ir no rīta nomazgāt seju, vai ne? Šo procedūru vienmēr var apvienot arī ar ādas attīrīšanu, kas no rīta ir nepieciešama, lai noņemtu pa nakti uz sejas sakrājušos netīrumus, seju pamodinātu un sagatavotu dienai. Ir diezgan plašs produktu klāsts, ko iespējams izmantot - mazgājot seju ar ūdeni, var papildus lietot kādas speciālās sejas ziepes, putas vai citu attīrošu produktu. Ja sejas āda ir sausa, parasti neiesaku mazgāt to ar ūdeni, jo ūdens sausina vēl vairāk, bet izmantot, piemēram, sejas toniku vai micelāro ūdeni. Micelāro ūdeni nelielā daudzumā uzklāj uz vates plāksnītes un maigāk kustībām notīra sejas ādu.
Kad seja ir attīrīta, tā noteikti ir jāapģērbj. Šeit palīdzēs divi krēmi - acu un sejas. Nereti jaunas sievietes domā, ka acu krēmi nepieciešami tikai tad, kad ap acīm sāk veidoties grumbiņas, tomēr tā nav. Zonai ap acīm ir nepieciešana mitrināšana jau tad, kad sākat lietot kopjošo kosmētiku. Svarīgi ir izvēlēties krēmu atbilstošu vecuma grupai - ja vēl nejūtas vajadzību pēc petgrumbu krēma, izvēlieties krēmu ādai ap acīm, kurš pilda galvenokārt mitrināšanas funkciju.
Arī sejas krēms jāizvēlas atbilstoši vecuma grupai, kā arī ādas tipam - šie kritēriji visbiežāk ir norādīti uz krēma iepakojuma. Ja nav norādīta vecuma grupa, izvēlieties to, kas jūsu ādai trūkst - mitrināšana, barošana, liftings u.c. Pats svarīgākais, lai pēc krēma lietošanas āda jūtas komfortabli - ir sevī uzsūkusi konkrēto līdzekli, nav ne sausa, ne taukaina. SIltākajos gadalaikos, kad pie debesīm spoži spīd saule, noteikti vajadzētu izvēlēties dienas krēmu ar SPF - saules aizsargfiltru, kas aizsargās ādu no kaitīgajiem saules stariem, kuri ir galvenais faktors ādas priekšlaicīgai novecošanai.
Var izvēlēties atsevišķi dienas un nakts krēmus, kas katrs būs vairāk piemēroti attiecīgajai diennakts stundai. Dienas krēma pamatā ir aizsardzība pret dažādiem ārējiem apstākļiem, nakts krēma - pastiprināta barošana un palīdzēšana sejas ādas atjaunoties.
Vakarā sejas ādas attīrīšana ir īpaši svarīga, jāpiebilst, arī gadījumā, ja netiek lietota dekoratīvā kosmētika. Bez dekoratīvās kosmētikas uz sejas ādas dienā sakrājas putekļi, netīrumi, kas uz tās nonāk gan tieši, gan pieskaroties tai ar rokām. Es vienmēr iesaku pārbaudīt to, cik netīrumu sakrājas uz sejas diena laikā pavisam vienkārši - paņemt tīru vates plāksnīti, uzlikt uz tās nedaudz attīrošā līdzekļa, notīrīt seju un paskatīties, kas paliek uz vates pēc šī procesa. Attīrīta sejas āda naktī mierīgi varēs elpot un atjaunoties, tādējādi no rīta izskatoties svaiga un veselīga.
Sejas attīrīšana līdzekļu klāsts ir ļoti plašs - ja nav tiešas skaidrības, ko no tā visa izvēlēties, iesaku konsultēties ar veikala konsultantiem vai arī izmantot internetu, lai uzzinātu visu par produktiem.
Acu kosmētiku vēlams tīrīt ar tieši tam paredzētiem produktiem - tie ir maigāki gan konsistences, gan sastāva ziņā un nekaitēs jūtīgajai ādai ap acīm. Āda šai vietā ir jātīra viegliem uzspiedieniem un kustībām, lai to neizstaipītu, kas var novest pie priekšlaicīgu grumbu veidošanās.
Seju attīra ar ādas tipam piemērotiem produktiem - tie var būt lietojami kopā ar siltu ūdeni, gan kādiem palīglīdzekļiem, piemēram, vates plāksnītēm. Jāizvēlas tādi produkti, kas pēc to lietošanas sejas ādu saglabā tuvu ideālam stāvoklim - nesausina to, radot velkošu sajūtu, kā arī neatstāj taukainas ādas sajūtu. Jebkuru attīrīšanu, piemēram, ja izmantots pieniņš vai losjons, ieteicams nobeigt ar sejas toniku vai micelāro ūdeni - tas noņems visas pēdējās attīrītāja daļiņas, ādu tonizēs un mitrinās.
Reizi vai vairākas reizes nedēļā ieteicams lietot arī sejas ādas skrubi un masku, biežāk - vasarā un taukainai sejas ādai, retāk - ziemā un sausai ādai. Skrubis pirms maskas lietošanas ļaus maskai iedarboties labāk, dziļāk iekļūstot ādas šūnās, jo tas atbrīvo ādu no atmirušājām šūnām, kuras ar ikdienas tīrīšanu neizdodas noņemt.
Pēc sejas ādas attīrīšanas to notiekti nevajag atstāt kailu - uz tās, vieglām kustībām, jāuzklāj sejas krēms, kuru ieteicams klāt pa sejas masāžas līnijām (par tām pasatāstīšu citu reizi).
Kāds ir tavs mīļākais sejas attīrīšanas rituāls?
Dekoratīvā kosmētika, ko izmantoju ikdienā
Šī raksta pirmo daļu var lasīt šeit.
Sāku ar uzacīm - tās ir ļoti svarīga grima daļa, kurai notiekti jāpievērš uzmanība, lai piešķirtu sejai raksturu, konkrētību, kā arī - lai palīdzētu izcelt acis. Uzacu sakopšanu iesāku ar sausu skropstu otiņu, tās izķemmējot. Tad seko uzacu zīmulis vai ēnas komplektā ar uzacu otiņu. Ar zīmuli iespējams panākt konkrētāku formu, savukārt, ēnas uzacis darīs vizuāli biezākas. Kad ir uzklāts tonis, uzacis vēlreiz izķemmēju, lai toni izlīdzinātu un ņemu uzacu želeju. Tā ir lieliska noeigumam, jo palīdz dienas laikā uzacīm palikt savā vietā un saglabāk uzklāto krāsu.
Acu krāsošanai kdienā izmantoju 2 - 3 acu ēnu toņus un skropstu tušu, retu rezi arī acu zīmuli vai laineri. Pirms uzklāt acu ēnas, plakstiņi noteikti ir jāsagatavo - ikdienā uz tiem uzklāju tonālo krēmu vai konsīleri, ko lietoju uz pārējās sejas ādas un pārklāju ar birstošo pūderi. Lietojot 3 acu ēnu toņus - gaišāko klāju zem uzacīm un acs iekšējā kaktiņā, vidējo - pa acs ieloces līniju, tumšāko - acs ārējā kaktiņā vai arī pa visu kustīgo plakstiņu daļu. Svarīgākais ēnu uzklāšanā ir to izpludināšana un savstarpēja sapludināšana. Klientēm vienmēr iesaku iegādāties jau gatavas acu ēnu paletes - tajās sakombinēti toņi, kas ir savstarpēji saderīgi. Acu grimu vienmēr pabeidzu ar skropstu tušu - to klāju divās kārtās, rūpīgi, sākot no pašām skropstu saknēm.
Lūpas ikdienā visbiežāk vienkārši palutinu ar lūpu balzamu, to noteikti uzklāju pirms došanās ārā, lai aizsargātu lūpas no laikapstākļu ietekmes. Ziemā tas ir svarīgi, lai jutīgo lūpu ādu nebojātu sals un vējš, vasarā - lai aizsargātu no kaitīgajiem saules stariem, neļaujot lūpām priekšaicīgi novecot. Reizēm ikdienā izvēlos arī kādu koša toņa lūpukrāsu - to uzklāju ar lūpu otiņu, lai kontūras būtu precīzas.
Kopumā ikdienā ar dekoratīvo kosmētiku daru sevi ne tikai pievilcīgāku citu, bet arī savās acīs un paceļu savu noskaņojumu. Kādas kosmētikas lietošana uzlabo tavu noskaņojumu?
Parunāsim par tonālajiem krēmiem
Sāksim ar tonāla krēma izvēli. Pirmkārt, der zināt savu ādas tipu, otrkārt, kādu rezultātu vēlaties sasniegt - vieglu vai sedzošu, matētu vai mirdzošu utt. - un pēc šiem kritērijiem arī meklēt savu tonālo krēmu. Apmeklējot firmas veikalus es vienmēr iesaku konsultēties ar pārdevēju vai konsultantu - viņi šādās vietās it apzmācīti un ļoti zinoši, un pārzina sevis piedāvāto produkciju. Kvalitatīvos interneta veikalos, savukārt, ir pieejams plašs produkta apraksts, pēc kura izvēlēties savu perfekto krēmu.
Runājot par tonālā krēma toni - to izvēlas skatoties pēc kakla ādas toņa. Nekādā gadījumā nepārbaudīt toni, uzklājot uz rokas, jo tam vienkārši nav nekādas jēgas - uz rokas āda ir pilnīgi citā tonī kā sejas āda, kā arī tās struktūra ir atšķirīga. Vēl ir variants tonālo krēmu pārbaudīt uz žokļa vai vaiga ādas, tomēr nereti arī tā ir atšķirīgā tonī kā kakla āda. Pārbaudot krēma toni uz kakla mēs izvēlēsimies toni, kas pēc uzklāšanas izskatīsies visdabīgāk un saskanīgāk ar koptēlu, neradot maskas efektu.
Ādas sagatavošana tonālā krēma uzklāšanai ir ārkārtīgi svarīgs faktors, jo nesagatavota sejas āda var likt tonālajam krēmam klāties nevienmērīgi, tam izskatīties sausam u.c. Seja notiekti ir jāsagatavo to attīrot un pēc tam mitrinot, piemēram, izmantojot toniku + mitrinošu sejas krēmu. Tālāk ir ieteicams lietot sejas praimeri jeb bāzi. Ja nav vēlēšanās darīt to katru dienu, tad praimeri var izmantot īpašos gadījumos, piemēram, klājot grimu pirms došanās uz kādu pasākumu. Praimeri ir ļoti dažādi un pielāgoti dažādām vajadzībām, bet to kopējās īpašības ir sejas ādas izlīdzināšana, atvieglota tonālā krēma uzklāšana un īpaši laba grima noturība.
Kad krēmi un praimeris ir iesūkušies ādā, varam klāt tonālo krēmu. To var darīt dažādiem paņēmieniem - ar pirkstiem, otu, sūklīti - un šeit es iesaku darīt tā, kā katrai pašai ir ērtāk. Par to, kādi ir katra uzklāšanas veidu plusi un mīnusi, varu pastāstīt citā reizē. Pamatā tonālo krēmu iesaku klāt sākot no sejas vidus (abiem vaigu galiem un pieres), un izpludināt to uz sejas malām, degunu un lūpām. Krēma apjomu noteikti nevajag pārspīlēt - uz iepriekš sagatavotas ādas to nevajag daudz, lai tas sniegtu vajadzīgo efektu, svarīga ir izpludināšana.
Kopumā tonālais krēms ir lielisks un neaizstājams kosmētikas produkts, kas palīdz katrai sejas ādai izskatīties gludai, ar skaistu un izlīdzinātu toni. Lai katrai izdodas atrast savu!
Mans ikdienas dekoratīvās kosmētikas pamats
Mani kosmētiskie līdzekļi mēdz mainīties gan paši par sevi, gan mainās tas, cik daudz no tiem konkrētajā dienā izmantoju. Šoreiz nerunāšu par vakara grimu, kas vienmēr ir intensīvāks, to pastāstīšu citā reizē. Ir dienas, kad, piemēram, jūtos īpaši nogurusi - tad izmantoju konsīleri un bronzeri, lai seju izgaismotu un "atdzīvinātu". Dienās, kad nejūtu vēlēšanos pēc bronzera, izmantoju tikai vaigu sārtumu. Reizēm vēlos izcelt uzacis un lūpas, reizēm - tikai acis. Kopumā katru dienu vados pēc noskaņojuma, tomēr pats pamats jau paliek nemainīgs un to arī šoreiz aprakstīšu.
Tālāk turpinu ar konsīleri jeb korektoru, kas ziemā man ir absolūta nepieciešamība. To uzklāju zem acīm, ap degunu, ap uzacīm un nedaudz arī ap lūpām. Produktu izpludinu ar pirkstiem vai sūklīti un sejas āda uzreiz izskatās tīrāka, gaišāka un svaigāka. Šobrīd lietoju Maybelline konsīleri FIT me un tas labi pilda visus savus uzdevumus. Šķiet, ka visā savā pieredzē man nav nācies saskarties ar šādā veida produktu, kurš neatbilstu savam uzdevumam. Starp citu, konsīleris jāizvēlas toni gaišāks par ādas krāsu un tonālā krēma toni (ja tas tiek lietots, protams).
Tālāk seko pūderis, kurš pamatā pilda vairākas funkcijas - nofiksē iepriekš uzklātos tonālos līdzekļus, palīdz tiem turēties visas dienas garumā, padara seju matēti samtainu, piešķir tai skaistu toni u.c. Mans jaunākais atklājums ir Dermosil birstošais minerālais pūderis - lielisks, lai panāktu skaistu, gludu ādu. To uzklāju ar lielo, apaļo pūdera otu viegliem pieskārieniem.
Kā nākamie un noslēdzošie ir bronzeris un / vai vaigu sārtums. Bronzeri visbiežāk uzklāju ar apaļo pūdera otu (citu, ne to pašu, ko izmantoju pūderim), akcentu liekot zem vaigu kauliem un izpludinot apkārt sejas kontūrai, vairāk koncentrējoties uz sejas augšdaļu. Bronzeris piedod sejai dzīvīgumu, rada iespaidu par vieglu iedeguma efektu un izceļ sejas kontūras, kā arī vaigu kaulus. Vaigu sārtumu klāju tieši uz vaiga kaula, to izpludinot un sapludinot ar jau uzklāto brozeri. Tas piešķir sejai svaigumu un dzīvīgumu. Vaigu sārtuma uzklāšanai neaizstājama ir slīpā ota, kas tieši šim mērķim arī paredzēta. Mans šībrīža iecienītākais bronzeris ir no NYX - matēts, ar minimālu mirdzumu un piešķir sejai dabīgu, veselīgu izskatu.
Un viss - skaista, mirdzoša sejas āda ir gatava!
Nākamo reizi pastāstīšu par to, kas notiek pēc pamata uzklāšanas - par acu, uzacu un lūpu ikdienas grimu.